W zakresie naszych działań są:
 
- małe kotłownie o mocach od 2 kW, które mają zastosowanie w niewielkich dobrze ocieplonych budynkach.
- średnie kotłownie realizowane za pomocą jednego kotła o mocach od 25 do nawet 110 kW, które pracują w budynkach średniej wielkości
- duże kotłownie, produkujące ciepło dla budynków o większym zapotrzebowaniu na ciepło w których pracuje większa ilość kotłów.
 
Niezależnie od wielkości, każdą kotłownię wyposażamy w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo, trwałość i wydajność.
Są to między innymi:
- urządzenia monitorujące jakość powietrza i reagujące na wycieki gazu
- urządzenia filtrujące i uzdatniające wodę
- urządzenia sterujące pracą kotłowni
- urządzenia dystrybuujące ciepło zgodnie z wymaganiami użytkowników
Dobór w/w urządzeń zależy od wielkości i jakości kotłowni oraz od wymogów technicznych. Zawsze uważnie sprawdzamy stan techniczny i słuchamy Państwa sugestii aby zastosowane urządzenia były adekwatne do potrzeb. 
 
Sercem każdej kotłowni jest źródło ciepła. Z satysfakcją i pewnością odnośnie jakości, montujemy kotły firmy Weishaupt. To produkty wykonane z dużą starannością z uwzględnieniem podzespołów wysokiej jakości. Więcej o kotłach Weishaupt można przeczytać tu: https://www.weishaupt.pl/produkte/heizsysteme/gas-brennwertsysteme
 
Kotłownia to też źródło ciepłej wody użytkowej. Zazwyczaj proponujemy zastosowanie zbiorników na wodę, gdyż przepływowe grzanie wody ma sens ekonomiczny i techniczny w niewielu przypadkach. Zbiornik powinien mieć objętość stosowną do zużycia wody a jego jakość powinna być adekwatna do składu chemicznego wody i wymagań klienta. Mamy do wyboru trzy podstawowe materiały z których wykonany jest zbiornik:
1. stal zabezpieczona przed korozją warstwą emalii
2. stal nierdzewna
3. stal kwasoodporna
Służymy naszą wiedzą w optymalnym doborze zbiornika.
 
Dla sprawnego działania i potrzeb serwisowych, kotłownia musi być wyposażona w szereg akcesoriów, jak sprzęgło hydrauliczne, zawory, filtry, otuliny, czujniki itd. Ich jakość ma bezpośredni wpływ na pracę kotłowni, ekonomię działania i sprawność serwisu. W relacji do jakości pozostaje cena tych podzespołów. Kontrolujemy jakość i skuteczność działania akcesoriów aby wśród dużej oferty rynkowej wybierać dobre podzespoły.

O firmie

Nowator został założony w 1992 roku.
Obecnie możemy się pochwalić dobrze wyszkoloną, solidną i kulturalną kadrą pracowniczą oraz szerokim zakresem usług, jaki możemy zaoferować naszym klientom.
Współpracujemy z wieloma firmami, których towary i technologie stosujemy w naszej pracy. Dbamy o to, aby byli to partnerzy solidni, cieszący się na rynku uznaniem i zaufaniem klientów.
Przyjęte przez nas zasady działania i nieustanna praca nad sobą skutkują obustronną satysfakcją.

Informacje

Nasze usługi to przede wszystkim:
- wykonawstwo i serwis kotłowni
- instalacje sanitarne
- instalacje wentylacyjne
- instalacje grzewcze
- prace wykończeniowe
- prace remontowe
- serwis techniczny
- Nowator uzyskał
subwencję finansową
w ramach programu rządowego
„Tarcza Finansowa 2.0
Polskiego Funduszu Rozwoju
dla Mikro, Małych i średnich Firm”,
udzieloną przez PFR SA.

użyteczne linki

Informacje Kontaktowe