Oszczędzanie energii to jeden z najważniejszych aspektów eksploatacji budynków.
Kapiąca woda z kranu, nieszczelne okna, niekontrolowana wentylacja, system grzewczy działający niezależnie od potrzeb... można tak wymieniać jeszcze długo.
Jeśli więc chcemy oszczędzać energię a w konsekwencji środowisko naturalne i nasze pieniądze powinniśmy dokonać przeglądu budynku pod tym kątem:
  •  dach - izolacja termiczna stropów i stropodachów jest często niewystarczająca lub niewłaściwie wykonana. Zbyt mała grubość izolacji, niedokładności w ułożeniu, brak odpowiednich warstw współpracujących z izolacją to często przyczyna dużych strat ciepła, zawilgocenia ocieplenia a w konsekwencji rozwój grzybów w konstrukcji budynku
  • instalacje sanitarne - brak dostatecznej izolacji termicznej rur, brak sterowania układem grzewczym lub cyrkulacji c.w.u. to najczęstsze przyczyny niepotrzebnych strat ciepła po stronie kotłowni
  • wentylacja - źle działający układ wentylacyjny np. dość popularny grawitacyjny, generuje istotne straty ciepła lub chłodu oraz nadmierne lub zbyt małe ilości wymian powietrza w pomieszczeniach a wentylacja przez nieszczelne okna to niepotrzebny hałas i kurz oraz brak kontroli nad procesem wentylacji

Firma Nowator współpracując z klientami w zakresie konserwacji budynków zwraca uwagę na aspekty związane z powyższymi zagadnieniami i sugeruje stosowne rozwiązania, które przynoszą wymierne efekty użytkowe i finansowe.
Można tu wymienić:
- modernizację budynków uwzględniającą eliminację mostków termicznych i minimalizującą straty ciepła
- wykonawstwo nowoczesnych systemów grzewczych
- wykonywanie systemów ciepła dystrybuujących ciepło do stref zapotrzebowania
- wykonywanie układów wentylacyjnych z wykorzystaniem rekuperatorów

O firmie

Nowator został założony w 1992 roku.
Obecnie możemy się pochwalić dobrze wyszkoloną, solidną i kulturalną kadrą pracowniczą oraz szerokim zakresem usług, jaki możemy zaoferować naszym klientom.
Współpracujemy z wieloma firmami, których towary i technologie stosujemy w naszej pracy. Dbamy o to, aby byli to partnerzy solidni, cieszący się na rynku uznaniem i zaufaniem klientów.
Przyjęte przez nas zasady działania i nieustanna praca nad sobą skutkują obustronną satysfakcją.

Informacje

Nasze usługi to przede wszystkim:
- wykonawstwo i serwis kotłowni
- instalacje sanitarne
- instalacje wentylacyjne
- instalacje grzewcze
- prace wykończeniowe
- prace remontowe
- serwis techniczny

użyteczne linki

Informacje Kontaktowe