Duże kotłownie gazowe
 
Pod tym pojęciem należy rozumieć zespoły urządzeń o mocy od 30 kW wzwyż.
Takie kotłownie muszą znajdować się w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach wewnątrz budynków lub w osobnych budynkach przeznaczonych tylko do tego celu.
Kotłownia składa się z jednego kotła lub zespołu kotłów pracujących jak kaskada. Często też w takiej kotłowni znajduje się zasobnik lub zespół zasobników do produkcji i magazynowania c.w.u.
Przy mocach powyżej 60 kW kotłownia jest wyposażona w układ sygnalizacji wycieku i odcinania dopływu gazu w przypadku zaistnienia takiego wydarzenia.
Wszystkie podzespoły kotłowni muszą być starannie dobrane pod względem ich jakości i trwałości, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo ludzi, komfort użytkowania i wydajność takiej kotłowni.
Wobec tego, już na etapie projektu należy zadbać aby taki dobór był dokonany. Późniejsze zmiany przeważnie wpływają niekorzystnie na finalny efekt.
Jednak praca nad projektem pójdzie na marne jeśli nie zostanie uzupełniona o rzetelne i fachowe wykonawstwo.
Firma Nowator od lat prowadzi swoje działania, uwzględniając powyższe czynniki. Efektem jest kotłownia dobrej klasy, działająca w sposób zoptymalizowany.
Należy mieć na względzie, że "Nie ma rzeczy na świecie, której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać" więc jeśli najważniejszym czynnikiem wyboru wykonawcy jest cena, szkoda czasu i pieniędzy na dobry projekt.


 

O firmie

Nowator został założony w 1992 roku.
Obecnie możemy się pochwalić dobrze wyszkoloną, solidną i kulturalną kadrą pracowniczą oraz szerokim zakresem usług, jaki możemy zaoferować naszym klientom.
Współpracujemy z wieloma firmami, których towary i technologie stosujemy w naszej pracy. Dbamy o to, aby byli to partnerzy solidni, cieszący się na rynku uznaniem i zaufaniem klientów.
Przyjęte przez nas zasady działania i nieustanna praca nad sobą skutkują obustronną satysfakcją.

Informacje

Nasze usługi to przede wszystkim:
- wykonawstwo i serwis kotłowni
- instalacje sanitarne
- instalacje wentylacyjne
- instalacje grzewcze
- prace wykończeniowe
- prace remontowe
- serwis techniczny

użyteczne linki

Informacje Kontaktowe