wentylacja z odzyskiem ciepła


Skuteczna wentylacja to ciągle bardzo niedoceniany aspekt każdego domu.
Tradycyjne zamontowanie kratki wentylacyjnej w każdym pomieszczeniu nie gwarantuje właściwej ilości i jakości powietrza, zaś od strony energetycznej jest czystą rozrzutnością.
Alternatywą jest zamontowanie układu nie wymagającego budowania kominów i dostarczającego żądaną ilość powietrza do pomieszczenia, a pod względem energetycznym oszczędzającego około 80 % energii, która w układzie tradycyjnym po prostu ucieka przez komin.  
Komponenty układu to:
- rekuperator 
- system kanałów rozprowadzonych w budynku
- filtry
- wentylatory
Może on być rozbudowany o chłodnicę bądź nagrzewnicę, odzysk ciepła z kominka, automatykę dopasowaną do potrzeb klienta.
W naszych realizacjach stosujemy rekuperatory polskiej firmy Bartosz, ze względu na bardzo dobre parametry użytkowe i niewygórowaną cenę.

O firmie

Nowator został założony w 1992 roku.
Obecnie możemy się pochwalić dobrze wyszkoloną, solidną i kulturalną kadrą pracowniczą oraz szerokim zakresem usług, jaki możemy zaoferować naszym klientom.
Współpracujemy z wieloma firmami, których towary i technologie stosujemy w naszej pracy. Dbamy o to, aby byli to partnerzy solidni, cieszący się na rynku uznaniem i zaufaniem klientów.
Przyjęte przez nas zasady działania i nieustanna praca nad sobą skutkują obustronną satysfakcją.

Informacje

Nasze usługi to przede wszystkim:
- wykonawstwo i serwis kotłowni
- instalacje sanitarne
- instalacje wentylacyjne
- instalacje grzewcze
- prace wykończeniowe
- prace remontowe
- serwis techniczny

użyteczne linki

Informacje Kontaktowe